Рожищенський сирзавод

Рожищенський сирзавод – одне з найбільших підприємств Волинської області, де ось уже 40 років шанують і примножують традиції сироробної майстерності. Завод розташований у центрі Волині, у живописній та екологічно чистій місцевості на березі річки Стир. За час свого існування підприємство здобуло стабільну репутацію лідера сироробства у регіоні та за його межами, а його кваліфікована команда з року в рік працює над удосконаленням технологій виробництва.

Краще обладнання – краща продукція 
 
Починаючи з 2000 року на Рожищенському сирзаводі регулярно впроваджуються заходи з модернізації виробничого обладнання. Так, у 2004 році на підприємстві добудували камеру для дозрівання твердого сиру, а в 2005-му ввели в експлуатацію нову низькотемпературну холодильну камеру зберігання масла потужністю 400 тонн і холодильну камеру зберігання готової продукції на 100 тонн. У 2007-му завод запустив новий цех сушки молочної сироватки потужністю 7 тонн на добу. Станом на 2008 рік на підприємстві запрацювала автоматизована лінія з фасування твердого сиру.

На сирзаводі успішно здійснено реконструкцію маслоцеху з модернізацією лінії пастеризації вершків, а також відбудовано приймально-апаратну ділянку для забезпечення повністю закритого процесу приймання сировини та подачі її на виробництво.

Згідно з необхідними умовами програм та планів НАССР, на Рожищенському сирзаводі діє система управління якістю продукції (ISO 9001:2009) та система управління безпекою харчових продуктів (ДСТУ ISO 22000:2007).

Виробничі потужності Рожищенського сирзаводу: 
 
  • обсяг переробки молока – 200 тонн на добу;
  • обсяг виробництва сиру – 19 тонн на добу.
Від початку й до сьогодні 
 
Завод запустили в роботу в 1973 році. Починаючи з 2000 року завод виробляв продукцію під торговою маркою «РОСИ», котра мала високий попит в Україні. На жаль, у 2011 році у заводу почалися скрутні часи, й наприкінці 2012-го підприємство зупинилося через невиплату боргів. 17 травня 2013 року було досягнуто принципової згоди з попередніми власниками про можливість приєднання Рожищенського сирзаводу до Групи компаній «ТЕРРА ФУД». Ця подія стала новою точкою відліку та стартом відродження підприємства, адже тут знову було створено кількасот робочих місць, і завод повернув собі статус бюджетотвірного підприємства міста. Протягом 2013 року, згідно з планом розвитку, Компанія «ТЕРРА ФУД» здійснила низку масштабних заходів із реконструкції та модернізації обладнання заводу, що дозволило суттєво збільшити його потужність.
 
Нагороди та визнання споживачів 
 
Тільки протягом останніх 10 років продукція заводу отримала 23 золоті, сім срібних і три бронзові нагороди, а також Гран-прі дегустаційного конкурсу в рамках виставки «Укрм’ясомолпром» за сир «Голландський».